fbpx

Aqua Dental Clinic

Implant

Diş İmplantlari, Eksik Dişlerin Eski Görünümüne Kavuşması İçin En Dayanıklı Seçimdir

İmplante edilmiş dişlerin doğal görünümü ve hissi, diş kaybı yaşayan binlerce insan için güven ve rahatlığı geri kazandırmıştır. Dişlerinizden biri ya da tamamı eksik olsun, dental implant prosedürleri kalıcı ve güzel bir gülüşü geri kazandırabilir. Aqua Klinikleri dental implant prosedürlerinde 27 yıldan fazla deneyime sahiptir.

Diş İmplantları Nedir?

Diş implantları, kaybedilen bir dişi değiştirmenin modern ve güvenilir yoludur. Bir diş implantının üç parçası vardır: titanyumdan yapılan yapay bir kök, bir protez diş ve ikisini birbirine bağlayan bir dayanak. Diş eksikliklerinde protez yapılmak üzere çene kemiğine yerleştirilen titanyum vida sistemine implant tedavisi denilmektedir. Diş kökünü taklit eder. Tek diş eksikliklerinde doğal dişlere müdahale etmeden kullanılabildiği gibi çoklu veya total diş eksikliklerinde de kullanılabilmektedir.

Dental implantlar uzun süre dayanır ve takılan yedek dişler lekelenmeye karşı dirençlidir. Diş implantı kaybedilen dişin boşluğunu doldurduğu için komşu dişlerin yer değiştirmesini önlemeye yardımcı olur. Deneyimli diş hekimlerimizden daha fazla bilgi almak için kliniklerimizi arayın.

Uygulamalarımız mini implantlar, tek diş implantları ve All-on-4,All-on-6 implantları içeren diş implantı sunmaktadır. Birlikte kullanılan implantların türü, kişiye özel durumunuza ve estetik hedeflerinize bağlıdır.

Neden İmplantları Seçmelisiniz?

İmplantlar, takma diş kullanamayan hastalar için mükemmeldir. Bunun yerine diş hekimi, kalıcı olarak çene köprülerini desteklemek için implantı doğrudan çene kemiğine yerleştirecektir. Cerrahi olarak çene kemiğine sabitlendiğinde implant, “osseointegrasyon” olarak bilinen bir süreçte canlı kemikle kaynaşır. Ağzınız iyileştikten sonra, genellikle üç ila altı ay içinde, doktorunuz gülümseme restorasyonunuzu tamamlamak için implantın üzerine kalıcı dişlerinizi yerleştirecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Eksik bir diş, gülümsemenizde bir boşluk bırakır ve bu da görünüşünüz hakkında kendinizi mutsuz hissetmenize neden olabilir. Bir eksik diş bile başka sorunlara neden olarak ağız sağlığınıza zarar verebilir. Diş implantları bir veya daha fazla dişin yerini alarak sağlıklı gülüşünüzü geri kazanmanızı sağlar.