Aqua Dental Clinic

Diş Protezi

Diş Protezi nedir, hangi durumlarda kullanılır?

Tam Protez

Tüm dişlerin kaybedildiği durumlarda çeneyi kaplayan, yumuşak mukozadan destek alarak oturan hareketli protezlerdir.

Diş kayıplarıyla birlikte dudaklarda çöküklük, çene ucu belirginliği, kırışıklıklarda artış görülür. Total diş protezi ile dudak ve yanak dolgunluğu sağlanarak yüzün daha genç bir görünüm alması sağlanabilir. Ayrıca tüm dişler doğal diş görüntüsünü taklit ederek sıralanır ve güzel bir gülüş yakalanır.

Tedavinin bitimi genelde 5-6 seans sürmektedir. Süre hastanın kliniğe gelme sıklığına göre değişebilmekte ortalama 5 ila 10 gün sürmektedir.

Doğal dişlerinizden bazılarını kaybetmek estetik olarak kaygı oluşturabilir . Birkaç eksik dişten ağzınızda büyük bir boşluk olduğunda gülümsemek istemezsiniz. Protezlerin ileri teknolojisi ve uzman diş hekimlerimizin profesyonel dokunuşu sayesinde gülüşünüzü geri kazandırabiliriz. Kısmi veya tam protezlerle dişlerinizin görünümü ve işlevi düzeltilebilir. Kısmi protezler birkaç eksik dişin yerini alırken, tam protezler üst ve/veya alt kemerlerdeki tüm dişlerin yerine geçer. Bugün özel bir protez konsültasyonu ayarlamak için size en yakın Aqua Klinik ile iletişime geçebilirsiniz.

Hareketli Protezler
Çıkarılabilir protezler, ağız ve dişlerin doğru şeklini korumak ve düzgün bir şekilde yemek yemenize ve konuşmanıza yardımcı olmak için dişlerin bir kısmını veya tamamını değiştirir. Kısmi protezlerde, sağlıklı dişleriniz kalırken birkaç eksik dişin yerine geçer, ancak tam protezler üst ve/veya alt çenelerdeki tüm dişlerin yerine geçer, ancak doğal dişlerinin bir kısmı kalır. Çıkarılabilir protezler, çene kemiğine sabitlenen implantlı protezlerin aksine temizlik veya başka nedenlerle gerektiğinde çıkarılabilir. En doğal görünüm için tüm protezler, doğal görünmek ve hissetmek için tasarlanmış yüksek kaliteli malzemelerle Aqua Klinik diş laboratuvarında özel olarak yapılır.

Diş Köprüleri
Bir köprü, takma dişin doğal dişin üzerine yerleştirilen bir kurona bağlanmasıyla güvenli bir şekilde yerinde tutulan takma diş ile dişlerdeki bir boşluğu doldurur. Köprüler iki doğal diş ya da implanttan destek alarak ortadaki dişsiz boşluğu dolduran restorasyonlardır.

Diş Kronları
Kırık dişleri, derin renklenmeleri, önemli çürükleri ve diğer sorunları onarmak ve korumak için diş kronları tüm dişi kaplar. Kronlar (bazen kapak olarak da adlandırılır), bir boşluğun doldurulamayacak kadar büyük olduğu veya dişin kırıldığı ve korunmaya ihtiyaç duyduğu durumlarda dişin görünen kısmına sıkıca oturan güçlü, dayanıklı kaplamalardır. Kronlar ayrıca rengi bozulmuş dişi maskelemek veya diş köprüsüne stabilite eklemek için de kullanılabilir. Kron materyali metal destekli porselen, zirkonyum ya da cam seramik olabilir. Dişlerin konumuna, dayanıklılık veya estetik gereksinimine bağlı olarak materyal seçimi yapılır.